У Празі годують простроченими продуктами

У Празі годують простроченими продуктамиУ Празі годують простроченими продуктами. На Вацлавській площі в Празі пройшо кулінарний ярмарок прострочених продуктів. На ньому можна було безкоштовно скуштувати страви, приготовані з продуктів, чий термін придатності закінчився. На площі з'явилася ціла юрба з бажаючих поласувати чимось простроченим.

Акція влаштована для того, щоб привернути увагу до розбазарювання продуктів харчування. Сьогодні це одна зі світових проблем: від третини до половини від загальної кількості харчових продуктів не використовуються, їх просто викидають. За даними ООН, щорічно відправляється на звалище близько 1,3 мільярда тонн їжі, і близько 300 мільйонів тонн від загальної кількості цілком придатне для вживання. Цього обсягу буде достатньо, щоб нагодувати всі країни субсахарської Африки.

На ситуацію, що склалася все частіше звертають увагу не тільки громадські діячі, а й власники багатьох великих торгових мереж. Деякі магазини віддають нужденним частина продуктів, у яких закінчується термін зберігання. Наприклад, в благодійній програмі допомоги бездомним та бідним постійно бере участь Продовольчий банк в Празі. Їм вдається задіяти 120-180 тонн продуктів харчування, які могли б бути викинуті.

 

Повернутися до списку новин 25.09.2013
Рейтинг: 0,00
Всього оцінок: 0

Підписатись на новини

Популярні заклади

comments powered by Disqus
Знайти заклад:
Для:
Дата:
Час: