Одеський ресторатор Савелій Лібкін представив книгу «Моя одеська кухня»

Одеський ресторатор Савелій Лібкін ( «Компот», «Дача», «Тавернетта», а також «Стейкхаус. М'ясо та вино», якому виповнилося 15 років) представив свою дебютну кулінарну книгу «Моя одеська кухня».

Книгу «Моя одеська кухня» Савелій Лібкін писав рівно рік. До неї увійшли 65 рецептів «по пам'яті», які готували в родині Лібкіна. «Я вже 52 роки живу я в Одесі, ще довше тут прожила моя бабуся. Думаю, цього достатньо, щоб показати одеську кухню », - розпочав презентацію Савелій. Основні рецепти були викладені за 3,5 місяці, поки автор подорожував і голова не була зайнята поточними справами. Значну частину часу зайняли редагування та ілюстрації. Фотографії для книги робила Оля Бабич.

Савелий Либкин представил книгу «Моя одесская кухня»

Книга - не концентрація і не витримка самої суті одеської кухні, швидше за бачення одеської кухні такою, якою її пам'ятає ресторатор за 50 років. Народився і виріс недалеко від Привозу, він завжди сприймав кулінарну Одесу як частину свого життя.

Савелий Либкин представил книгу «Моя одесская кухня»

Савелій відрізняє одеську кухню від української. Українська їжа - селянська. В одеській кухні ж головне - мотив. Мотив, вмілі руки і бажання одночасно. Культура ставлення до їжі - головний посил книги, їй не вчать в інституті. Це йде з сім'ї. Савелій часто порівнює одеситів з італійцями, які можуть ходити з рваним ранцем і в м'ятою сорочці, але готувати ретельно і акуратно. Навіть найпростіша паста Аліо-оліо у них виходить ідеальною. Також як і форшмак в Одесі завжди гладкий і практично пастельний, а за її межами - грубий. Питанню культури їжі автор присвятив кожен розділ у книзі. «Чи вдалося мені це - буде видно», - каже Савелій. «Коротше, приїжджайте в Одесу голодними, поки є що є», - закінчує передмову до книги Михайло Жванецький.

Савелий Либкин представил книгу «Моя одесская кухня»

Савелий Либкин представил книгу «Моя одесская кухня»

«Я романтик?», - дивується твердженнями слухачів Савелій Лібкін до кінця презентації. «Здорово, що я роблю на вас таке враження. Думаю, не на всіх ».

Книгу Савелія Лібкіна випускає найбільше російське видавництво «Ексмо». Такий вибір вніс свої корективи в первинний вигляд книги. Варіант обкладинки з персиками замінили на більш традиційний для кулінарних книг світлий портрет в обстановці їжі, формат і орієнтація на московського читача сильно скоротила рибний розділ книги. Що ж, одеська кухня без риби - може бути. Среднесоленая бринза з Привозу, кавун і томати мікадо, синенькі, сир, багато м'яса - цьому віриш. Одеська кухня, як і багато південні, не вимагає швидкості, не терпить суєти, підказує сповільнитися.

Савелий Либкин представил книгу «Моя одесская кухня»

Книга надійде в продаж вже в жовтня 2013.

Дивіться також: Резерв столика в ресторанах Києва зі знижкою

bit.ua

Повернутися до списку новин 26.09.2013
Рейтинг: 0,00
Всього оцінок: 0

Підписатись на новини

Популярні заклади

comments powered by Disqus
Знайти заклад:
Для:
Дата:
Час: