УкраїнськаУкр
+38 (044) 384 49 34
+38 (050) 900 34 93 +38 (044) 384 49 34

Reston-лікнеп: як вижити без м'яса?

Ти правда не їси м'яса? Взагалі-взагалі? І як воно? А давно? А чому? А рибу тобі можна? А як же тваринний білок? Адже він так потрібен організму! А звідки у тебе беруться сили? Рослини теж живі - їх не шкода?

І так по безлічі разів! Шанувальники вегетаріанства, веганства або сироїдства до таких "оригінальних" питань вже просто звикли. Більш того, багато хто з нас не знають, чим відрізняється, наприклад, вегетаріанство від веганства. А дарма! У кожному способі життя є свої цікаві нюанси.

До речі, сьогодні світ святкує День вегана - чим не привід для лікнепу? Редакція Reston взялася розкласти всі фудрелігії по поличках.

Чому це круто?

Будь-яке обмеження в їжі привчає нас ретельніше стежити за харчуванням і задуматься прос все, що їмо. Питання не в схудненні й не в захисті тварин (хоча і не без цього).

Reston-лікнеп: як вижити без м'яса?

 

В цілому, плюси кожного з healthy-напрямків, мова про які піде нижче, в наявності:

 • змінюється мікрофлора кишечника. Організм веганів виробляє набагато більше захисних бактерій. Але процес перебудови на "рослинний режим" може затягнутися до року.
 • знижується ризик розвитку раку. Рослинна їжа містить неперетравлювану клітковину, яка служить профілактикою ракових пухлин кишечника.
 • поліпшується стан шкіри. Менше бекону і яєчні вранці  більша ймовірність, що шкіра обличчя (та й шкіра всього іншого) буде shine bright like a diamond. Рівним, здоровим блиском.

 

Звичайно, противники веганства та його побратимів голосно кричать про мінуси, пов'язані з відмовою людини від важливих груп вітамінів, білків і іншого:

 • нестача білка. Добова норма протеїнів дорослої людини  це приблизно 300-400 г м'яса. А ось продукти рослинного походження доведеться споживати кілограмами.
 • нестача заліза, жирної кислоти омега-3, вітаміну В12 і цинку. Негативно впливає на серцево-судинну систему і витривалість серця.
 • агресивність. Ходять чутки, що холестерин хоч і шкідливий, але настрій-то підвищує! Відмовившись від нього, люди стають дратівливими і надто імпульсними.

 

Як би там не було, з кожним днем ​​фанатів цієї теми тільки додається. Більше 10% населення світу  вегетаріанці. В Індії, наприклад, їх більше 80%, а в США - лише 5%. Статистичних даних по Україні, на жаль, немає. Але дивлячись на нинішніх трендсеттерів і велику кількість тематичних закладів, хто з нас хоч раз не замислювався: а чи не спробувати мені?

Вегетаріанство

Вегетаріанство (від латинського vegetus - міцний, бадьорий) - це ціла система харчування і спосіб життя, коли людина повністю або частково відмовляється від продуктів тваринного походження. Якщо сильно узагальнювати, вегетаріанці - ті, хто не їсть м'ясо й рибу. Вони задовольняються рослинною їжею та їжею, що пройшла термообробку.

Наступні стадії вегетаріанства - лактовегетаріанство й веганство.

У першому випадку до списку заборонених продуктів додається все молочне. Ніяких стандартних латте і чізкейків. А ще деякі не їдять яєць. Мотив - гуманність: в яйці міститься зародок тварини, значить, так чи інакше, в кожному омлеті є насильство.

Веганство вже точно не для слабаків. Тільки і виключно рослинна їжа. Навіть від меду доведеться відмовитися.

Потрібно відзначити, що всі згадані вище стилі життя лояльно ставляться до термічної обробки їжі. А ключем до вічної молодості вважається інше популярне нині явище - сироїдство. І ні, ми не маємо на увазі триразове харчування з Рокфора, Камамбері й Брі.

Reston-лікнеп: як вижити без м'яса?

 

Сироїдство - рослинне харчування, яке виключає, крім продуктів тваринного походження, все, що піддавалося хоч якомусь впливу, будь то жарка, варіння або маринування. Чим же радують себе ці дивовижні люди? Свіжими овочами, фруктами, сухофруктами, зеленню. Енергію вони отримують від горіхів, злаків, бобових і насіння. Якщо простими словами, все повинно бути в його натуральному вигляді (яким виросло на дереві, кущику або на землі). Виняток - вже згадані сухофрукти і свіжовичавлені соки.

Reston-лікнеп: як вижити без м'яса?

 

Складно повірити, але деякі з сироїдів аж ніяк не нехтують м'ясом і рибою. А їдять їх як? Тільки сирими, тільки хардкор.

 

Екзотичний різновид сироїдства - фрукторіанство. Фрукти і ягоди. Причому такі, які ніяк не обробляються перед вживанням (тільки очищення). «Не густо», - скаже хтось, відрізаючи і відправляючи в рот шматочок стейка з американської яловичини. Їм подобається.

Reston-лікнеп: як вижити без м'яса?

 

Білковозамінювачі

Логічне запитання - чим замінюють тваринний білок? Тут теж кілька готових відповідей:

 • бобові. Це основа раціону.
 • горіхи і насіння. Але тільки не в смаженому вигляді!
 • цільні зерна. Каші, крім клітковини містять білки, тому ними нехтувати не варто.
 • тофу. З нього хоч котлети можна приготувати.
 • сейтан - рослинний замінник м'яса.

 

На закінчення хочемо відзначити, що долучитися до системи живлення (а там і до способу життя, як не крути) вегетаріанців або сироїдів може кожен, в Києві для цього мільйон можливостей. Хоч на пару днів. А раптом це ваше?

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не хумусом єдиним: де шукати вегетаріанські та веганські страви в Києві

 

Автор: Маша Юшина; Фото: Internet
Огляд
01.11.18
1280
Рейтинг: 5,00
Всього оцінок: 1

Скористуйтесь нашими сервісами

reserv_icon
Безкоштовне бронювання столика в ресторанах Києва
Резерв
reserv_icon
Замовлення банкетних залів в Києві
Замовити
comments powered by Disqus
Знайти заклад:
Для:
Дата:
Час: